Poraz košarkaša OKK Beograda u Novom Pazaru

Palilula.info 10. oktobra 2021.

Seniorski tim OKK Beograda je danas na gostujućem parketu pretrpeo poraz u drugom susretu nove košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su bili gosti ekipe OKK Novi Pazar koja slavila rezultatom 86:77 (21-22, 28-18, 16-20, 21-17).

Danas je u susretu 2. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Doguš Sports Academy odmerila snage sa ekipom OKK Novi Pazar i pretrpela prvi ovosezonski poraz. Plavo-beli su dobro započeli meč i u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival, ali su domaćini u drugom periodu igre zaigrali bolje u odbrani i stigli do opipljive prednosti. Treći period igre, kao i početak četvrte četvrtine, protekli su u boljoj igri košarkaša OKK Beograda koji su bili nadomak preokreta, ali je domaći tim odbio taj nalet i rutinski priveo meč kraju.

Najbolji u redovima domaćina bili su Ware Kevin (28p, 5sk, 8as, 4uk, 1blk), Fahrudin Manjgafić (21p, 9sk, 3uk), Asmir Numanović (9p, 6sk, 1as) i Džejlan Muratović (8p, 5sk, 2uk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Mihailo Mušikić (22p, 9sk, 2as, 1blk), Petar Kovačević (14p, 9sk, 3as, 1uk), Andrija Vučurović (11p, 1sk, 1uk) i Luka Mitrović (9p, 2sk, 4as).

Naredni meč ekipa OKK Beograda će igrati predstojećeg vikenda kada će dočekati ekipu Zdravlja iz Leskovca.

Izvor: okkbeograd.org.rs
Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Twitter, Threads i Linkedin.