
Prvi dečiji park u srcu naselja Višnjica
Prvi dečiji park u Višnjici uskoro počinje da se gradi, a zajedno sa njim planirani su i brojni infrastrukturni projekti koji će unaprediti kvalitet života u ovom naselju.
Nova igrališta, okretnica i autobusko stajalište uskoro stižu u Višnjicu. Planirane su i nove pešačke staze. Radiće se i na unapređenju vodovodne i kanalizacione mreže. U planu je i uklanjanje divljih deponija.
Naselje Višnjica na opštini Palilula ubrzano se širi. Sve je više novih porodica i dece. Jedan od dugogodišnjih problema bio je nedostatak prostora za igru. Zbog prometnih ulica i velike naseljenosti, deca nisu imala bezbedno mesto za igru i odrastanje. To se sada menja. Opština Palilula pokrenula je izgradnju prvog dečijeg parka. Projekat se realizuje na inicijativu građana. Posebnu ulogu ima inicijativa „Mame Višnjice“.
Novi sadržaji planirani su i u Osnovnoj školi „Ivan Milutinović“. Urediće se deo dvorišta. Cilj je veća bezbednost učenika tokom nastave i van nje. U planu su i dodatni infrastrukturni projekti. Radi se na izgradnji okretnice za autobus 32. Postavlja se i novo autobusko stajalište.
Planirano je i rešavanje problema vodovoda i kanalizacije. Najstariji deo naselja trebalo bi da dobije mini-bus liniju. Takođe, predviđena je urbanizacija celog naselja. Novi urbanistički plan usvojen je ove godine na javnoj raspravi.
Izvor: Mame Višnjice













