
Haos u DZ Borča: v.d. krivi građane zbog nepoštovanja pravila
Muškarac je upao u Dom zdravlja u Borči i napao medicinsku sestru, nezadovoljan jer nije mogao da dobije informacije telefonom.
Incident u Domu zdravlja Borča
Medicinska sestra N.S. napadnuta je na dečjem odeljenju Doma zdravlja u Borči. Incident se dogodio tokom radnog vremena, pred pacijentima. Prema rečima zaposlenih, muškarac je uleteo u ordinaciju vidno besan. Razlog je bio taj što se niko nije javljao na telefon kada je zvao zbog deteta.
Napad pred decom i pacijentima
Napadač je odmah nasrnuo na sestru. Šutnuo joj je posudu sa špatulama u stomak. Ubrzo je izašla i doktorka iz smene i pokušala da smiri situaciju. Međutim, muškarac je počeo da psuje i nju. Zatim je iščupao telefon pred punom čekaonicom. Jedno dete je od straha počelo da vrišti. Zaposleni kažu da su ga jedva smirili. Sestra N.S. bila je u šoku i nije mogla odmah da se oporavi.
Napadač pobegao, policija obaveštena
Napadač je pobegao čim je pozvana policija. Policija je izašla na teren i napravila zapisnik. Zaposleni ističu da ovo nije izolovan slučaj. Kažu da su sve češće izloženi pritiscima i agresiji.
Veliki pritisak na medicinsko osoblje
Prema njihovim rečima, jedan lekar i jedna sestra dnevno pregledaju veliki broj pacijenata. Nekada ih bude i preko 100. Ističu da rade više poslova istovremeno. Primaju hitne slučajeve, zakazuju kontrole, daju terapiju i vakcine. Zbog toga često ne stižu da se jave na telefon. Dodaju da ih pacijenti kritikuju u oba slučaja. Ako se jave, zameraju im da ne rade. Ako se ne jave, dolazi do konflikata.
Reakcija direktora
V.d. direktor Doma zdravlja Palilula, dr Aleksandar Stojanović, izjavio je da je upoznat sa incidentom. On smatra da problem nije u zaposlenima, već u ponašanju građana. Kako kaže, pacijenti često ne poštuju pravila i očekuju da budu odmah primljeni.

Istakao je i da je broj pedijatara u Borči povećan za 50 odsto. Navodi da postoji tačna evidencija o broju pregleda i da se rad mora poštovati.
Problem bez brzog rešenja
Zaposleni, sa druge strane, tvrde da je ključni problem nedostatak kadra. Smatraju da bez većeg broja radnika neće biti poboljšanja uslova rada. Ističu da vole svoj posao i rad sa decom, ali da su pod velikim pritiskom. Upozoravaju da se slični incidenti mogu ponoviti ako se uslovi ne promene.
Izvor: telegraf.rs, Foto: krip.co.rs, espreso.co.rs
| Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook | Instagram | Twitter | Threads | Linkedin Za pitanja ili predloge o saradnji možete nas kontaktirati na navedenu mail adresu: marketing [@] palilula.info |













