Ekipe JKP „Gradska čistoća“ uklonile deponiju u Krnjači

Palilula.info 6. februar 2022.

Ekipe JKP „Gradska čistoća“ očistile su deponiju u naselju Braća Marić u Krnjači. Radovi su obavljeni na uglu ulica Vinka Grdana i Danice Jovanović.

Akcija je pokrenuta nakon primedbi građana. Oni su deponiju prijavili putem nove aplikacije Ministarstva za zaštitu životne sredine. Ova platforma omogućava svim građanima Srbije da lako prijave divlje deponije u svom okruženju.

Direktor JKP „Gradska čistoća“, Marko Popadić, izjavio je da je prijava stigla tokom jučerašnjeg dana. Sredstva za uklanjanje ovog otpada obezbedio je Grad Beograd.

Očišćena deponija u Krnjači

Na terenu su angažovana tri vozila i jedna radna mašina. Deponija u Krnjači sadrži oko 150 metara kubnih raznog otpada. Popadić je potvrdio da će sav posao biti završen do kraja dana.

Direktor je uputio apel sugrađanima da više ne odlažu otpad na ovoj lokaciji. Naglasio je važnost očuvanja životne sredine.

„Apelujem na sve da čuvaju prirodu. Rezervnu planetu nemamo, pa moramo biti mnogo odgovorniji“, poručio je Popadić.

Ekipe „Gradske čistoće“ su svakodnevno na terenu. Pored redovnog posla, trude se da očiste i lokacije koje nisu u njihovoj direktnoj nadležnosti.

Radovima u Krnjači prisustvovao je i predsednik opštine Palilula, Miroslav Ivanović.

Čišćenje deponije Krnjača 1

Čišćenje deponije Krnjača 2

Čišćenje deponije Krnjača 3

Izvor: N1

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook | Instagram | Twitter | Threads | Linkedin Za pitanja ili predloge o saradnji možete nas kontaktirati na navedenu mail adresu: marketing [@] palilula.info