Otvoreno pismo: Podržavamо Vaska Vasovića za generalnog direktora RTS-a

Palilula.info 29. mart 2023.

Otvoreno pismo jedne od zaposlenih u RTS-u smatra da je dosta ovakvom vođenju i uništavanju javnog servisa Srbije, zahteva da treba napraviti sistem gde direktor nije nedodirljiv i podržava Vaska Vasovića za generalnog direktora.

“Ovih dana vidimo na delu kako treba zajedno da delujemo.

Nemačka i njeni sindikati trebalo bi da nam budu primer!!!

Sa samo dva sindikata zaustavila se cela država!

Mi ovde ne možemo da se dogovorimo o zajedničkom nastupu protiv ovih koji nas kradu, saznali smo da kradu, javno ih ispljuvali i nećemo im ništa, ostavili smo ih ovde da i dalje kradu i da nam ne vrate ono sto je naše.

Sa mnogim kolegama sam razgovarala i svi su ogorčeni i žele promene, ali se neka čudna apatija uvukla u sve nas i nećemo da mrdnemo, neko drugi će!

Ja mislim da je dosta!

Samohrana sam majka troje maloletne dece, sa svojom platom, penzijom i dečijom stipendijom u konstantnoj sam blokadi računa.

Ne znam šta da radim, da molim decu da sporije rastu ili manje jedu?

Da nadjem još jedan posao, pa da ih manje viđam ili da kažem… dosta!!!

Hoću da probam da promenim svet u kojem ih gajim i u kom sam i sama rasla!

Mislim da je krajnje vreme!

U ponudi za generalnog direktora čula sam jezive predloge, ako bih morala da biram od tih ponudjenih birala bih samo manje zlo!

Pošto vidim da niko ne želi na sebe da prihvati taj teret i obavezu da zameni generalnog, imam predlog.

Pre izvesnog vremena smo imali jednog od nas koji je želeo da se za sve nas založi, koji poznaje ovu firmu, njenu hijerarhiju, koji je saznao i pre Klanščeka koliko su para izvukli i oni pre ovih i ovi. Koji je dobio zabranu da se kandiduje naredne tri godine kako ne bi smetao vrhuški, ja ga poznajem, vi ga poznajete, svi ga znamo, Vasko Vasović.

Ako ništa više njega bih predložila, jer se niko drugi ne prijavljuje, podržala jer je jedan od nas, običnih smrtnika!

Pa ako bude neposlušan znamo da smemo i da mu kažemo, jer je jedan od nas!

Treba napraviti sistem gde direktor nije nedodirljiv, a mislim da će prvi on to učiniti!

Verujem da među nama ima onih koji ga vole i koji ga ne vole!

Ali nebitno je, bitno je ono što nam je zajedničko i on i mi želimo da u ovoj kući napravimo red, da s radošću dolazimo na posao, živimo od svojih plata, da podmladimo našu kuću, zaposlimo više mladih ljudi koji već godinama rade kao honorarci, vratimo našoj kući stari sjaj!

Da budemo ponosni što radimo u RTS-u!” – navodi se na kraju pisma.

Foto: Andrija
Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook | Instagram | Twitter | Threads | Linkedin Za pitanja ili predloge o saradnji možete nas kontaktirati na navedenu mail adresu: marketing [@] palilula.info